Biram DOBRO

… jer BUDUĆNOST nema drugo IME!

Mjesec: studeni 2022.

Zdravlje

(VIDEO) Sportska priča: Helga Mandić

Jedna jedina i neponovljiva Helga. Čovjek koji se bori, i koji u toj svojoj borbi neprestano pobjeđuje. Svaki dan. Neumorno.  S puno vjere, truda i odricanja. S puno žrtve. Ona je rekla bolesti NE! Nećeš me pobijediti. Ipak ja imam…

Kultura

Nina Obuljen Koržinek: Svečanosti sv. Tripuna i kola sv. Tripuna – tradicije bokeljskih Hrvata u Republici Hrvatskoj” na UNESCO-ov Reprezentativni popis nematerijalne baštine čovječanstva

Ponosni smo na upis „Svečanosti sv. Tripuna i kola sv. Tripuna – tradicije bokeljskih Hrvata u Republici Hrvatskoj” na UNESCO-ov Reprezentativni popis nematerijalne baštine čovječanstva.  Hrvatska tako sada ima čak 19 nematerijalnih kulturnih dobara na UNESCO-ovim popisima Autor: Dražen Zetić,…

Kultura

Otvorena 14. samostalna izložba o Boki kotorskoj u Križevcima

Uz izložbu fotografija Dražena Zetića „Riznica duha jugoistočnog Jadrana“ Izložba fotografija Dražena Zetića pod naslovom „Riznica duha jugoistočnog Jadrana“ predstavlja katoličke crkve u Boki kotorskoj i na Crnogorskom primorju. Svima onima koji imalo poznaju povijest toga kraja pred očima se…

Mediji

U Tivtu upaljene svijeće za Vukovar

U organizaciji Hrvatske građanske inicijative i Hrvatskog nacionalnog vijeća jučer su zapaljene svijeće za Vukovar, Škabrnju i sve žrtve Domovinskog rata Nazočni su izrazili poštovanje, a prije svega zahvalnost svima, koji su dali živote braneći se od bezobzirne agresije, ističući…

Dobre knjige

Herojski Vukovar

Znanstveno-izdavački projekt „HEROJSKI VUKOVAR: Povijest grada i život Vukovarki i Vukovaraca tijekom 30 godina (1991. – 2021.)“ započeo je u studenome 2020. godine s ciljem istraživanja, analiziranja i opisivanja relevantnih tema koje su obilježile povijest Vukovara i život Vukovarki i…

Dobre knjige

𝗛𝗿𝘃𝗮𝘁𝘀𝗸𝗼 𝘃𝗼𝗷𝗻𝗼 𝗻𝗮𝘇𝗶𝘃𝗹𝗷𝗲 𝗸𝗿𝗼𝘇 𝘀𝘁𝗼𝗹𝗷𝗲𝗰́𝗮” 𝗗𝗮𝗹𝗶𝗯𝗼𝗿𝗮 𝗩𝗿𝗴𝗼𝗰̌𝗮

Najnovije institutsko izdanje iznimno je vrijedna monografija Dalibora Vrgoča “Hrvatsko vojno nazivlje kroz stoljeća”. Prvi put je hrvatsko vojno nazivlje u monografskome obliku (na više od 400 stranica) podvrgnuto iscrpnomu istraživanju, i to duž dvije temeljne osi: jezikoslovno-terminološkom raščlambom i…