POMOZITE – TREBAJU IM 792 TISUĆE KUNA: “Ana možda nikad neće moći raditi zadaće sa svojim sinovima, ali tu je za zagrljaj, a ništa ne pomaže kao topli majčin zagrljaj”

Već smo u nekoliko navrata pisali o hrabroj mami Ana Mari Ljutić (39) iz Zagreba, koja je, dok ju je u trudnoći 2017. godine izjedao rak proširen po cijelom tijelu, uspjela roditi sina, svoje drugo dijete, a zatim je pala u komu nakon koje se više ničega nije sjećala, pa niti toga da je rodila

foto: pixabay
0

Već smo u nekoliko navrata pisali o hrabroj mami Ana Mari Ljutić (39) iz Zagreba, koja je, dok ju je u trudnoći 2017. godine izjedao rak proširen po cijelom tijelu, uspjela roditi sina, svoje drugo dijete, a zatim je pala u komu nakon koje se više ničega nije sjećala, pa niti toga da je rodila.

Njihov sada trogodišnji Matias rođen je kao neurološki rizično dijete s krvarenjem u mozgu prvog stupnja. Imao je samo 2,70 kilograma, prebolio je i bubrežnu infekciju, no, uspio se izboriti za život. Ana Mari je pak prošla pravu kalvariju. U bolnici je nakon poroda provela mjesec dana, uz svakodnevne epileptične napadaje i u vegetativnom stanju. Liječnici su svejedno započeli onkološko liječenje. Probudila se u travnju 2017. godine, no, zbog teških posljedica i danas ovisi o zahtjevnim i skupim medicinskim tretmanima. Neurokognitivno liječenje koje bi uvelike doprinijelo njezinom zdravstvenom stanju stoji 792.000 kuna za godinu dana. Za obitelj Ljutić taj je iznos nedostižan, no, uz pomoć donacija dobrih ljudi, možda bi mogli ostvariti svoj san. Upravo zato, obratio nam se Ana Marijin suprug Dino, čije pismo prenosimo u cijelosti:

“Dragi ljudi, dok diše, Ana će trebati pomoć u svakodnevnom životu. Ona toliko voli i želi život da to vrišti iz nje. Nažalost, većinom je zatvorena u četiri zida i odlazak na terapije njoj je draži nego sjediti kući. Dok ja dišem, pokušat ću ispuniti svaku njenu želju. Vrijeme vratiti ne možemo, ali ima nešto što možemo – poboljšati kvalitetu života, smanjiti napade i ružne trenutke zamijeniti s više lijepih, provedenih s obitelji. Za to je potrebno strpljenja, volje i vremena. Dugo smo tražili da se prilagodi terapija njenim potrebama. Ponuda je bilo, terapije su specifične, ovisi dosta i o Aninom psihofizičkom stanju, kada se sve skupa zbroji. Iznos od skoro dva milijuna kuna bio nam je prevelika cifra. Svjesni da je to teško skupiti, odustali smo od nekih ponuda i načina, ali preostaje nam pokušati. Ana hoda, jede, priča, da mi je to netko tada, kada sam plakao jer je zagrizla komadić Bajadere nakon tri mjeseca rekao, ne bih vjerovao, ali ide korak po korak…

Ana živi za svoju djecu. Možda neće moći raditi zadaće, ispunjavati školske knjige s njima, voziti ih u školu, ali tu je za zagrljaj, a ništa ne pomaže kao jedan topli majčin zagrljaj, bar je meni tako…

Zato ste mi potrebni vi…

Puno toga Anu je napalo, sve bih dao da se možemo mijenjati, da djeca imaju pravu majku, ali ne ide to tako. Rak, metastaze, oštećena kralježnica, encefalitis mozga, epileptički i psihogeni napadi naša su svakodnevica, ali možemo je promijeniti zajedno s vama. Puno toga smo probali, dosta i danas koristimo, ali pokušali bismo još nešto…
Pitate me što želim. Eto, pokušajmo zajedno ispuniti tu želju. Ne znam hoćemo li uspjeti, ali možemo pokušati! Podijelite post u što većem broju, pomoć da se skupi, ako smo uspjeli za krevet, možemo pokušati i za terapiju. Jer uspjeh dolazi kada ljudi djeluju zajedno.

Ponuda za neurokognitivno liječenje iznosi 792.000 kuna za godinu dana terapija.

Teška su vremena, ali kad nisu?
Svega će biti, ali nas neće.
I loš period će proći, i dan i godina i život… Suviše je kratak, ali ostaje uspomena na ono što je bilo i na ono sto je prošlo…
Jer život je samo jedan i svaki korak je života vrijedan, a mi još uvijek učimo praviti korake kao nekad. Budite vi naša uspomena za ono lijepo što tek dolazi. Jer znam da na srce oglušili nismo.

Podaci za pomoć dostupni su u Facebook grupi “Hrabra mama želi živjeti”.

Ostavi odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljena.

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.